Připravujeme:

Taneční čaje v NOVÉM KABÁTU!! neděle 26.1.2020 od 17 hod. v KD Dobříš

Těšit se můžete na tanečních vystoupení každý měsíc, hezčí výzdobu, soutěž o volné vstupenky a mnoho dalšího.

A co to vlastně jsou ty taneční čaje?
Společenské setkání všech bez rozdílu věku. Hrají a zpívají: Aleš Rusňák (Heligonky Plzeň) kteří hrají kvalitní české tradiční písničky Na všechny se těší pořadatelé z Okrašlovacího spolku města Dobříše. Více o akci včetně předběžných datumů ZDE

2019-2020 - Fotoarchiv města Dobříše ( a okolí )
V rámci snah o zviditelnění spolku a také s ohledem na zájem spolku o historii a současnost města nás ve spolku napadlo, jestli se nepokusit s pomocí veřejnosti, archivu a muzea města shromáždit/shromažďovat za každý rok třeba 100 fotografií, které by dokumentovaly dění na Dobříši i zpětně ( od prvních fotek pořízených na Dobříši ) a byly by k prohlédnutí na webu spolku nebo webu města apod. Mohlo by to být třeba spojeno se soutěží o ceny pro veřejnost o nejzajímavější foto v tom kterém roce. Cílem by bylo po rozkliknutí nějaké stránky si vybrat rok a pak tam mít až třeba 100 fotek z toho roku. Možná již něco takového existuje a dalo by se na to navázat nebo to nějak podpořit či zviditelnit.
Probírali jsme tento projekt na jednání za spolek s paní místostarostkou Mášovou ve středu 13.3.2019, kterou velmi zaujal. Vznesli jsme dotaz, zda by bylo možné využívat web města pro datové zázemí tohoto projektu. Jakmile budeme znát stanovisko města, určitě dáme vědět. Určitě dostaneme dotaz, jak náročný ohledně objemu dat projekt bude. Tady zatím tápeme.
Ve spolku se bavíme o návrhu na tématické dělení - kromě roku pořízení - místa, události, stavby, autoři )?
Dalším problémem bude otázka autorských práv ke snímkům. Předpokládáme, že každý snímek by kromě informace, co zobrazuje a kdy byl pořízen, měl ještě obsahovat informaci, kdo jej pořídil ev. v jaké tématické sekci fotoarchivu se nachází ev. zda je volně k použití nebo je chráněn autorskými právy. Vložením do fotoarchivu by fotky byly zřejmě volně ke stažení v plném nebo omezeném rozlišení a byla by povinnost, pokud by fotky byly dále použity, uvést autora. Za stažení v plné velikosti by se u ceněných snímků asi mohlo i platit resp. by se vůči platbě posílali třeba e-mailem. A dtto. by možná u ceněných snímků mohl naopak dělat fotoarchiv vůči autorům ( pronájem ?).
Dále bude potřeba, aby odborníci stanovili přípustné formáty elektronických verzí snímků a dále velikosti rozlišení.
Ale jistě se dají převzít zkušenosti i z jiných fotoarchivů.
Zatím je nápad na fotoarchiv ve stádiu úvah. Budeme Vám vděčni za postřehy, nápady, informace apod. k tomuto tématu.

Přihlášení na akci

Vyplňte prosím níže uvedené údaje: