Historický dlážděný chodník v Příbramské ulici

8.3.2019 - od N. Hálkové

Vážený pane Kadleci,
ráda bych Vás jako předsedu Okrašlovacího spolku požádala o radu a možná i o pomoc. Před domem č. 782 v Příbramské ulici (dříve Opravna kol a výroba klíčů Zdeněk Dolák) býval okrasný mozaikový chodník z žulových kostek, který tady v roce 1934 vybudoval na své náklady můj děda, tehdejší majitel domu, obchodník se dřevem a v té době také člen Okrašlovacího spolku Vasilij Kornejev. Na chodník upozorňujete v prvním vydání své knihy Dobříš v proměnách na straně 160. Při rekonstrukci sítí v předminulém roce byl chodník rozkopán stavební firmou a kostky odvezeny. Obávám se, že chodník už nebude dán do původního stavu, ačkoli byl jedním z posledních okrasných chodníků v Dobříši a dokresloval podobu města za První republiky.
Je mi jasné, že vydláždění chodníku je nákladnější než jeho vyasfaltování. Navíc netuším, zda byly žulové kostky vůbec uchovány. Přesto si myslím, že zachování podobných památek má pro město význam. Investice by se podle mého i vyplatila - původní žulové kostky sloužily svému účelu přes 80 let a mohly i déle.
Vážený pane Kadleci, myslíte si, že má snaha o obnovení původního stavu chodníku smysl? Na koho bych se případně měla na radnici obrátit?
Moc děkuji za Váš názor.
S úctou
N. Hálková

8.3.2019 - od P. Kadlece