30.12.2018 - Naučná procházka Anglickým parkem

Původně jsme měli na programu ověření možnosti rozšíření turistických tras na trase : Anglický park v Dobříši – Strž – údolí Kocáby až k osadě Pouště. S ohledem na počasí, účast a zdravotní stav účastníků jsme se prošli pouze v Anglicém parku s diskusemi nad možnostmi brigád v parku, nad omezeními zásahů v parku a nad potenciálním průvodcem Anglickým parkem, který by mohl Okrašlovací spolek v roce 2019 vydat.
Pozvánka: Naučná procházka v neděli 30.12.2018 od 10 hod. do cca. 15 hod.
Naučná procházka ( možnost rozšíření turistických tras ) – Anglický park – Strž – údolí Kocáby.
Sraz v 10 hod. u Anglického parku ev. dle zájmu s procházkou v Jedlovém hájku/Panské zahradě za parkovištěm u vstupu do Anglického parku s opuštěným projektem úprav prostoru na veřejný park i pro seniory i in-lineisty s amfiteátrekem/altánkem pro veřejné umělecké produkce a dřevěnými sochami.
Po cestě můžeme diskutovat mj. o budoucnosti Anglického parku, možnostech překonávání dálnice pěšími a cyklisty mimoúrovňově i v jiných místech, než je nyní možné, vliv rozšíření nabídky turistických tras na stálé obyvatele a turisty, současný stav protržené hráze na plechhamru a možnosti zde instalovat jednoduchý dřevěný most apod.
Ukončení plánujeme v Pouštích u táboráku na zahradě člena spolku ev. při velkém počtu účastníků bychom využili tábořiště trampů nad Sluneční stráni nad kamenopádem nad Kocábou. Buřty, klobásy, sýry, nápoje, pečivo, česnek s sebou.
Délka trasy asi 11,0 km ( včetně cesty na vlak v Mokrovratech ) nebo cca. 15,0 km ( pěšky lesními pěšinami do Staré Hutě a následně po chodníku pro pěší do Dobříše ( Na Prachandu ). Po cestě se dle zvolené trasy někdy musí překonat Kocába - někdy jsou k dispozici provizorní mostky, někdy je potřeba Kocábu překročit po kamenech. Posledně to po kamenech zvládla i těhotná. V případě extrémní přízně počasí pak bude možné Kocábu překročit po ledě s mírným mrazením v zádech při každém zapraskání. Ale asi hodně záleží na počasí. V případě hrozícího plného stavu říčky bychom asi volili delší trasu bez nutnosti překonávat Kocábu.
Děti, psi a jiná zvířata vítáni

23.12.2018 - Adventní trhy v Dobříši

Prodej průvodce a knihy spolku a knih o historii Dobříše a okolí v jednom ze stánků s možností získat podpis autora Petra Kadlece. Na posledních adventních trzích se podařilo spolku prodat 4x váce průvodců a knih spolku ( měřeno financemi ) než na předposledních adventních trzích.

16.12.2018 - Taneční čaje v KD Dobříš

Společenské setkání všech bez rozdílu věku

16.12.2018 - Adventní trhy v Dobříši

Prodej průvodce a knihy spolku a knih o historii Dobříše a okolí v jednom ze stánků se neočekávaně uskutečnil i za účasti Petra Kadlece, tj. byla možnost získat do do většiny prodávaných knih podpis autora. K dispozici bylo i první porevoluční "kulaté" razítko spolku
9.12.2018 - Předvánoční výlet - akce zrušena pro malý zájem
Okrašlovací spolek města Dobříše ( dále pouze OSD ) za finanční podpory města Dobříše měl pořádat v neděli 9. prosince 2018 poznávací a nákupní zájezd do Lázní Mšené ( prohlídka pamětihodností ), Ředhoště ( největší tržiště v okolí ), Lán ( uctění památky TGM ) a zpátky.
Odjezd se předpokládal v 8:00 z Mírového náměstí v Dobříši ( přesné místo bude upřesněno organizátorem ), návrat asi v 16 hodin.
Příspěvek 50,- Kč děti a členové OSD,100,- Kč ostatní.
Ing.Miroslav Sutnar - pokladník OSD.
Hrob Tomáše Garigue Masaryka a jeho nejbližších v Lánech

1.12.2018 -  Slavnostní rozsvícení vánočního stromu ve Svatém Poli od 16.30hod.

27.11.2018 - Předání Ceny Ludvíka Kopáčka za rok 2017

Cena Ludvíka Kopáčka za rok 2017 byla předána na výroční členské schůzi spolku dne 27.11.2018 Petru Kadlecovi.

Laudatio za Petra Kadlece u příležitosti předání Ceny Ludvíka Kopáčka za rok 2017

Citace z mailu Zory Rysové ( dlouholeté členky, spoluobnovitelky spolku po návratu svobody v roce 1990 ) z 24.9.2018
Moc bych se přimlouvala za to, aby cenu Ludvíka Kopáčka získal Petr Kadlec. Všichni víme, že je to nadšenec do historie, že jí věnuje nejen svůj čas a finance. Myslím, že je to opravdový pokračovatel právě díla Ludvíka Kopáčka. Je úžasné, že se nenechá odradit odmítáním městských autorit, že v práci pokračuje a především to, že její výsledky poskytuje veřejnosti. Nenechává si informace pro sebe. Hledá cestu, jak je zveřejnit. Jen díky němu je širší veřejnost informována o historii našeho města a okolí. Jeho publikace jsou naprosto nenahraditelné.
A to nepíši o dalších jeho aktivitách, ... Myslím modelářství, organizování vzpomínkových akcí a třeba znovupostavení kříže na morovém hřbitově atd.

Co k tomu dodat? Snad jen přesvědčení, že někdy v budoucnosti po spravedlivém zhodnocení přínosu každého jednoho v konfrontaci s časem bude nějaký jiný občan hrdé Dobříše přejímat Cenu Petra Kadlece.

Blahopřejeme!!!

27.11.2018 - Výroční členská schůze - zápis ke stažení zde

19. 11. 2018 -  Setkání seniorů ve Svatém Poli (FOTO ZDE)

Dne 19. 11. 2018 se uskutečnilo setkání seniorů v restauraci Na Chmelnici ve Svatém Poli. Společný večer s občany zahájil starosta obce Svaté Pole – Josef Šimonovský. K tanci a poslechu zahrála skupina Rebelky.

21. 4. 2018 - Stromková slavnost

19.4.2018 - sběr odpadků v rámci Dne Země

8.4.2018 - sběr odpadků v rámci akce Ukliďme Česko
25. 3. 2018 od 17:00 - Taneční čaje ve společenském sále KD Dobříš